PŘÍPRAVA NA JARO 2007

V průběhu zimní přípravy probíhaly páteční tréninky v tělocvičně, účastnil se jich pravidelně pouze úzký okruh cca 10 lidí !

Dále jsme odehráli celkem 8 přípravných zápasů. Přestože jsme téměř všechny odehráli v silně kombinované sestavě, máme skvostnou

bilanci  sedmi výher a jedné remízy !

Přípravné přátelské zápasy :

25.2.  Chrášťany  -  Týn dor.   4 : 3  ( 2 : 1 )

Zápas byl domluvený na umělou trávu v Táboře, takže jsme se všichni moc  těšili. Nakonec jsme byli moc zklamaní, a museli jsme vzít zavděk kolodějskému Maracaná. Nicméně jsme si zahráli a zaběhali výborně,  mladý soupeř byl běhavý a technicky zdatný. Vítězství bylo nakonec těsné, protože obdržené góly byly zbytečné a neproměněných šancí velmi mnoho. Branky stříleli P.Svatoš 2, Pastor  a Jirásek. Zahráli si všichni přítomní - Vachuta, Cais, V.Mach, Pastor, Svoboda, Hora, P.Mach, Vomáčka, Suchan, Jirásek, P.Svatoš, Nedoma.

17.3.  Chrášťany  -  Albrechtice B   6 : 2  ( 2 : 1 )

Zápas byl odehrán bez rozhodčího v Kolodějích. Kvalita byla špatná, soupeř toho moc nevymyslel ( kromě situací, které jsme  mu nabídli vlastními chybami ), a naše hra byla také neurovnaná. Nicméně rozdíl v kvalitě se nakonec na skóre odrazil. Branky stříleli Věrný 3, Jirásek 2, Vomáčka. Zahráli si všichni přítomní - Vachuta, Cais, Z.Svatoš, V.Mach, Landa, Pastor, Svoboda, Z.Zeman, P.Mach, Vomáčka, Jirásek, L.Hartman, Věrný, J.Hartman, Mikolášek ( ten jenom pískal poločas ), Suchan ( poslední poločas před pražským hostováním, poločas také vypomohl soupeři, přičemž i skóroval ).

24.3.  Chrášťany  -  Březnice   1 : 0  ( 1 : 0 )

Zápas se odehrál na výborné umělé trávě v Táboře. Na zvláštní povrch jsme si nějakou dobu zvykali, ale nakonec jsme to zvládli. Zvládli jsme také celý zápas ubránit náskok, který po úniku zařídil hned ve 2.minutě  P.Svatoš. Soupeř byl nabuzený a kombinačně zdatný, ovšem v koncovce neškodný. Naopak my jsme z rychlých brejků mohli P.Svatošem několikrát vedení zvýšit, ale šance zůstaly nevyužity. Stínem zůstává množství omluvenek, když mnoho hráčů nedokázalo svůj program přizpůsobit tak, aby si zahráli na kvalitním povrchu. Jejich škoda ... Zahrálo si si tedy pouze 11 přítomných -  Cihla, Vachuta, V.Mach, Pastor, Svoboda, Z.Zeman, P.Mach, Vomáčka, Boháč ml., P.Svatoš, Boháč st.

Zimní turnaj v Bechyni  ( spodní hřiště ) :

13.1.  Chrášťany  -  Stádlec   3 : 0  ( 2 : 0 )

Slabý soupeř na úvod, ale my jsme také herní jistotou neoplývali. Hřiště bylo docela obstojné, žádné bahno, problémem byl vítr. Branky stříleli Vomáčka, Z.Zeman a Landa. Zahráli si všichni přítomní - Šebek, Cais, P.Mach, Landa, Svoboda, Boháč, Pastor, Vomáčka, Zeman, L.Hartman, P.Svatoš, Vachuta, Nedoma, Novák. Dost lidí chybělo, věříme, že příště někteří z nich dorazí.

10.2.  Chrášťany  -  Bechyně B   3 : 3  ( 3 : 2 )

Mladý, běhavý a drzý soupeř, naše sestava však byla poznamenána mnoha omluvenkami ( práce, hory, les ). Hřiště bylo zpočátku zmrzlé, postupně ho sluníčko rozbahnilo. Brzy jsme vedli 3:0, pak jsme vlastními chybami umožnili soupeři vyrovnat. Měli jsme i šance na vítězství, ale dál se nic neujalo. Branky stříleli P.Svatoš 2x a Vomáčka. Zahrálo si všech 12 přítomných ( na dvě mužstva je to docela málo ne ?!? )  - Cais v brance, V.Mach, Matějka, Novák, Boháč ml., Boháč st., Suchan, Vomáčka, L.Hartman, P.Svatoš, Nedoma, a nějaký kamarád Martin. Nezbývá než věřit, že příští zápas už bude sestava nabitější. Stínem bylo opětovné zranění Míry Boháče.

17.2.  Chrášťany  -  Hvožďany   2 : 1  ( 2 : 1 )

Zápas byl poznamenán společenskou únavou některých jedinců ( zejména Pastor ) a  neustálými hádkami a diskusemi se soupeřem a rozhodčím Třešňákem ( mimochodem to fakt pískal hrozně ... ), zápas tak dokonce dva naši hráči nedohráli ( P.Svatoš, Z.Zeman ). O góly se postarali P.Svatoš a Jirásek. Zahráli si samozřejmě všichni přítomní - Cihla, Vachuta, V.Mach, P.Mach, Z.Svatoš, Matějka, Pastor, Vomáčka, Zeman, L.Hartman, Hora, Komrska, P.Svatoš, Jirásek.

24.2.  Chrášťany  -  Bechyně dor.   1 : 0  ( 1 : 0 )

Zápas opět nic moc, interní hádky a individuální chyby, málo pohybu, často nebylo komu nahrát a ani odkopy se nedařily. Branku vsítil P.Mach. Zahráli si opět všichni  - Vachuta, Cais, V.Mach, Pastor, Landa, Suchan, Vomáčka, P.Mach, Z.Zeman, L.Hartman, P.Svatoš, Nedoma, Hora.  Ovšem stále je ta účast velice špatná ( na to, že máme 2 mužstva ).

4.3.  Chrášťany  -  Sudoměřice   5 : 1  ( 2 : 1 )

Zápas se nám na bahně docela povedl, poctivě jsme bránili a proměňovali brejky. Výborně zahrál Suchan ( chce přestoupit do Prahy ! ), v dobrém světle se představila nová posila David Věrný. Branky dávali  Jirásek 2, Novák, Suchan, Věrný. Zahráli si opět všichni  - Vachuta, J.Hartman, V.Mach, Pastor, Svoboda, Suchan, Vomáčka, P.Mach, Z.Zeman, Jirásek, Mikolášek, Novák, Věrný, Hora.  Turnaj jsme tedy s přehledem vyhráli, získali jsme 13 bodů z 15 možných, při skóre 14 : 5. Nejlépe stříleli Jirásek a P.Svatoš ( oba 3 zásahy ).

---------------------------------------------------------------

PŘÍPRAVA PŘED SEZONOU 2006/2007 :

První 2 zápasy jsme odehráli na turnaji 29.7. v Temelíně. Na to, že jsme byli na hřišti poprvé,

tak předvedené výkony nebyly špatné.

Chrášťany - Týn B  0:1  ( rovnocenný výkon s kvalitnějším soupeřem, problém byl v neproměňování šancí )

Chrášťany - Albrechtice B  5:0  ( 1.poločas nestál za nic, rozjelo se to až po přestávce )

góly stříleli Jirásek 3, Vomáčka z penalty, Klasna ( jedna ze dvou posil, které přijely se Zipem )

Kája Jirásek byl po právu vyhlášen naším nejlepším hráčem na turnaji.

Chrášťany - Hvožďany  7:2  -  podrobnosti došly později.

Střelci branek : Pastor 2, Jirásek, Zeman, P.Svatoš, Dlouhý, Hora. P.Svatoš připravil spoluhráčům 4 góly.

(5.8.) Kluky - Chrášťany  1:3  -  dobrý výkon, opět velké množství promarněných šancí.

Vstřelili jsme všechny branky, jmenovitě Vomáčka, Pastor, Jirka Hartman, navíc se Pastor nádherně hlavou trefil do vlastní sítě.

(7.8.)  Chrášťany - Hvožďany    -  odveta se nekonala, podrobnosti nejsou známy

(11.8.)  Chrášťany - Kluky  3 : 2  ( 2 : 1 )

Na vysokém domácím trávníku jsme byli jasně lepší, ale opět jsme spoustu akcí nedotáhli do konce. Naopak jsme po vlastních chybách inkasovali. Ve druhé půli si zahrála také možná posila z Týna - Vladimír Benda. O góly se postarali Vomáčka 2x  a Pastor.

(13.8.)  Chrášťany - Albrechtice  4 : 4  ( 3:1 )  -  poslední příprava před startem sezony na čerstvě posečeném domácím trávníku proběhla podle standardních not - plno neproměněných šancí a nedotažených akcí, a plno individuálních chyb, po nichž jsme dostávali góly. Soupeř se přitom jinak moc neprosazoval. Hrálo se v kombinované sestavě, aby si všichni přítomní zahráli. Střelecky se prosadil Petr Svatoš 2x, dále Petr Mach a Svoboda. Petr Suchan navíc neproměnil pokutový kop.

Přípravné zápasy určitě svůj účel splnily, všichni víme, co musíme zlepšit v zápasech o body. Takže se těšme na sobotu 19.8. !!!